Masérský kurz - Lymfatická masáž

Základní popis masérského kurzu

manuální lymfodrenáž - MLD Lymfatická masáž je jemná hmatová technika orientovaná na lymfatický systém. Vhodná pro ošetření unavených končetin, základ pro ošetření celulitidy a pokožky vůbec, doporučená jako prostředek na zvýšení imunity a detoxikaci organismu. Je prováděna malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Cílem této masáže je zlepšit odtok lymfy. Používá se k ošetření otokových stavů, při těžkých nohách, jako prevence proti nádorovým onemocněním. Tato terapie zvyšuje kondici o 10 až 15%, je vhodná tedy i pro výkonné sportovce. Sestava na hlavě a obličeji je zaměřena na bolesti hlavy a migrény.

Popis a rozvrh kurzu Lymfatické masáže - LM

Masérský kurz trvá 8 dní, oproti některým jiným masérským školám je delší až o polovinu. Tím je zaručena kvalita výuky a to, že se účastníci kurzu dostatečně naučí probranou látku. Výuka probíhá od 9 do 17 hod. a každý účastník musí tuto hodinovou dotaci dodržet (pokud chce získat osvědčení). Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou.

Forma výuky

Intenzivní

Intenzivní kurz "Lymfatická masáž" trvá 8 dní.

Víkendový

Víkendový kurz Lymfatická masáž probíhá o víkendech také od 9:00 do 17:00, popřípadě od pátku do neděle. Trvání kurzu zjistíte po rozkliknutí rozpisu termínu kurzů.

Vstupní předpoklady účastníků

• věk nad 18 let
  • středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání
  • základní nebo specializovaný kurz
  • základní znalost anatomie
  • předpoklad k práci v oboru

Rozvržení výuky v kurzu

Lymfatická masáž dolních končetin, břicha a hýždí

12 kreditů POUZP ČR
Třídenní kurz vhodný pro terapeuty, kteří chtějí umět ošetřovat lymfatický systém dolní poloviny těla. Naučíme se teorii o lymfatickém systému a technice lymfatické masáže (drenáže) a také zejména postup masáže při ošetření dolních končetin, břicha a hýždí. Tento odborný kurz je vhodný také pro pracoviště, na kterých používáte lymfodrenážní přístroje (nebo uvažujete o jejich koupi) a chcete býti fundovanými terapeuty. Pro práci s lymfatickým systémem nestačí pouze umět zapnout a vypnout přístroj, ale je třeba také znát anatomii, fyziologii a případně patologii. Čím více budeme o lidském těle vědět a čím lépe budeme umět klientovy potíže popsat, pozorovat a přiřadit, tím méně ohrožujeme jeho zdraví neuváženým používáním přístrojů. Ruční ošetření a aplikace přístroje je pak výborná kombinace v terapii lymfatického systému s minimalizací nežádoucích účinků.
Přidělováno souhlasné stanovisko pro fyzioterapeuty, zdravotní sestry, ergoterapeuty = 12 kreditů.
¨

Lymfatická masáž horní část těla

12 kreditů POUZP ČR
Třídenní kurz vhodný pro terapeuty, kteří chtějí umět ošetřovat lymfatický systém horní poloviny těla. Naučíme se teorii o lymfatickém systému a technice lymfatické masáže (drenáže) a také zejména postup masáže při ošetření horních končetin, zad a šíje. Tento odborný kurz je vhodný také pro pracoviště, na kterých používáte lymfodrenážní přístroje (nebo uvažujete o jejich koupi) a chcete býti fundovanými terapeuty. Pro práci s lymfatickým systémem nestačí pouze umět zapnout a vypnout přístroj, ale je třeba také znát anatomii, fyziologii a případně patologii. Čím více budeme o lidském těle vědět a čím lépe budeme umět klientovy potíže popsat, pozorovat a přiřadit, tím méně ohrožujeme jeho zdraví neuváženým používáním přístrojů. Ruční ošetření a aplikace přístroje je pak výborná kombinace v terapii lymfatického systému s minimalizací nežádoucích účinků.

Lymfatická masáž obličeje (hlavy), krku a dekoltu

12 kreditů POUZP ČR
Dvoudenní kurz vhodný pro kosmetičky. Úvodní den je přednáška o lymfatickém systému a technice lymfatické masáže (drenáže). Tento odborný kurz je vhodný také pro terapeuty, kteří absolvovali kurz celkové lymfatické masáže u jiných vzdělávacích zařízení a masáž obličeje zde nebyla součástí výuky. Lektorka: Miroslava Kuprová Stodůková, DiS. (lymfoterapeut, absolvent kurzů Manuální lymfodrenáž I., II., Lymfodrenáž s akreditací MZČR, účast na kongresech, 10 let praxe).

Nejbližší termíny masérského kurzu Lymfatická masáž:

Tato akce nemá vypsaný žádny termín...
Legenda:
Praha Karlovy Vary Žďár nad Sázavou Brno Ostrava
Pro základní popis termínu klikněte na název akce. Pro detailní popis kurzu klikněte na rozbalovací menu a na položku "Podrobné informace" nebo na symbol "oka".

Na kurz si vezměte: na převlečení čisté světlé oblečení (kalhoty a triko), přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, osušku. Nezapomeňte doklad o zaplacení zálohy a doplatek kurzovného. Doplatek kurzovného uhradíte na místě v den nástupu na kurz. V ceně masérského kurzu jsou masážní prostředky a skripta.

lymfatická masáž lymfatická drenáž manuální lymfodrenáž manuální lymfodrenáž